Aktuální cena Ethereum Name Service (ENS) je 134,51 Kč (24 h -3,33 %). Na Coineru snadno koupíte i prodáte Ethereum Name Service v českých korunách, sledujte živý graf a vývoj ceny Ethereum Name Service v reálném čase.

ENS

Ethereum Name Service

ENS
134,51 CZK

-3,33 %

Aktuální vývoj kryptoměny Ethereum Name Service

Cena a tržní data Ethereum Name Service (ENS)

Aktuální cena
134,51 CZK
Tržní kapitalizace
5,68 mld. CZK
Pořadí dle tržní kapitalizace
#162
Objem za 24 h
317,19 mil. CZK
All-time high (10. 11. 2021)
1 777,86 CZK
Změna od All-time high

-92,45 %

Změna - 1 hodina

+0,73 %

Změna - 24 hodin

-3,33 %

Změna - 7 dní

-10,11 %

Změna - 14 dní

-9,82 %

Změna - 30 dní

+10,42 %

Změna - 60 dní

+58,33 %

Změna - 200 dní

-31,30 %

Změna - 1 rok

-57,25 %

O kryptoměně Ethereum Name Service

Ethereum Name Service (ENS) je distribuovaný, otevřený a rozšiřitelný systém pojmenování založený na blockchainu Ethereum.

Úkolem ENS je přiřazovat lidsky čitelná jména, například „alice.eth“, strojově čitelným identifikátorům, jako jsou adresy Ethereum, adresy jiných kryptoměn, hashe obsahu a metadata. ENS podporuje také „zpětné překlady“ (reverse resolution), díky nimž je možné k adresám Ethereum přiřazovat metadata, například kanonická jména nebo popisy rozhraní.

ENS má podobné cíle jako DNS, tedy internetový systém doménových jmen (Domain Name Service), ale kvůli možnostem a omezením blockchainu Ethereum má výrazně odlišnou architekturu. Stejně jako DNS funguje ENS na systému hierarchických jmen oddělených tečkami, kterým se říká domény, přičemž vlastník domény má plnou kontrolu nad jejími subdoménami.

Domény nejvyšší úrovně, například „.eth“ a „.test“, vlastní smart kontrakty zvané registrátoři (registrars), které určují pravidla pro přidělování jejich subdomén. Kdokoli může po dodržení pravidel stanovených těmito kontrakty registrátorů získat vlastnictví domény pro vlastní použití. ENS také podporuje import názvů DNS, které uživatel již vlastní, pro použití v ENS.

Protože je ENS hierarchický, může každý, kdo vlastní doménu na jakékoli úrovni, nastavovat subdomény, ať už pro sebe, nebo pro ostatní, podle libosti. Například pokud Alice vlastní „alice.eth“, může vytvořit „pay.alice.eth“ a nastavit ji podle svého.

ENS je nasazen v hlavní síti Ethereum a v několika testovacích sítích. Pokud používáte knihovnu, jako je javascriptová knihovna ensjs, nebo koncovou aplikaci, automaticky rozpozná síť, se kterou pracujete, a použije nasazení ENS v této síti.

Nákup a prodej Ethereum Name Service (ENS)

Chcete koupit Ethereum Name Service? Na Coineru nakoupíte i prodáte ENS za české koruny rychle a bezpečně, bez složitého nastavování a s přehledným kurzem. Prodej Ethereum Name Service funguje stejně jednoduše: kdykoli proměníte ENS zpět na koruny a peníze pošlete na svůj bankovní účet.

Časté dotazy o Ethereum Name Service (ENS)

Jak koupit Ethereum Name Service (ENS)?

Vytvořte si účet na Coineru, ověřte totožnost a v sekci nákupu zadejte částku v korunách. Ethereum Name Service nakoupíte během pár minut a bezpečně ho máte uložený ve svém účtu.

Podrobný postup v průvodci „Jak koupit kryptoměny“

Kolik stojí Ethereum Name Service?

Aktuální cena Ethereum Name Service (ENS) je 134,51 Kč. Kurz se mění v reálném čase podle situace na trhu.

Jak prodat Ethereum Name Service?

Ve svém účtu zvolte prodej, zadejte množství ENS, které chcete prodat, a potvrďte. Prodej Ethereum Name Service proběhne během chvilky a koruny máte ihned k dispozici k výběru na bankovní účet.

Jaký je vývoj ceny Ethereum Name Service?

Za posledních 24 hodin se cena Ethereum Name Service změnila o -3,33 %. Dlouhodobý vývoj Ethereum Name Service sledujte v grafu výše.

Technické informace o kryptoměně Ethereum Name Service

Maximální počet mincí
100 mil.
Mincí v oběhu
42,27 mil.
Zdroje
Web projektu
Block explorer
Block explorer 2
Block explorer 3
Twitter / X